Za nami letni obóz karate tradycyjnego w Jarosławcu

W dniach 10-17 lipca br. zorganizowaliśmy w Jarosławcu letni obóz sportowy. Obok specjalistycznych treningów (kihon, kata, kumite) uwzględniających różny poziom zaawansowania uczestników (grupa początkująca i 9-8 kyu; grupa średniozaawansowana 7-6-5 kyu i grupa zaawansowana 4-3-2-1 kyu i dan), odbywały się rozmaite gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu.

Istotnym zagadnieniem poruszonym w trakcie obozu była kwestia bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu, w tym bezpieczeństwa nad wodą, a także problem zagrożeń cywilizacyjnych oraz patologii społecznych w otaczającym ich świecie. Po wykładzie przeprowadzonym przez przedstawiciela policji młodzież dyskutowała o uzależnieniach od substancji oraz uzależnieniach behawioralnych, a także o zdrowiu i tym, co we współczesnych czasach mu zagraża, ze szczególnym uwzględnieniem problemu otyłości.
Nie zabrakło także wydarzeń kulturalnych jak „Moje karate na plaży”, podczas którego uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie pracy plastycznej na temat karate; czy emisji filmu o tematyce sztuk walki, nawiązujących do historii i kultury Japonii. Ponadto przeprowadzono quiz dotyczący ogólnej wiedzy uczestników na temat sportu.
Obóz zwieńczony został turniejem karate tradycyjnego, podczas którego zawodnicy startowali w konkurencji kata. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Kategorie: Aktualności

Skip to content