XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym za nami

W dniach 12-13 września 2020 roku w Lublinie odbył się XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym.

W zawodach wystartowało blisko 500 młodych karateków, w tym jedenastu z naszego klubu.

Zawodniczki i zawodnicy startowali w takich konkurencjach jak kata indywidualne, kata drużynowe, en-bu, zaś młodzicy w kumite indywidualnym. 

„Jak na tak długą przerwę w treningach, nasi zawodnicy zaprezentowali dobry poziom. Być może wpłynął na to fakt, że od marca do czerwca, z powodu zamrożenia gospodarki, szkół oraz sportu, w naszym klubie odbywały się zajęcia online, które dały możliwość szlifowania dotychczasowych umiejętności pod okiem wszystkich instruktorów KKW – powiedział Mirosław Ellwart, prezes Karate Klubu Wejherowo oraz wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego – Szczególnie wysoki okazał się poziom dzieci biorących udział w programie Polskiego Związku Karate Tradycyjnego „Sportowy Talent”, które co tydzień brały udział w treningach online prowadzonych przez najlepszych polskich zawodników, zaś pod koniec sierpnia uczestniczyły w zgrupowaniu w COS OPO w Giżycku. Niemniej zawody te pokazały nam, co należy poprawić i na czym się skoncentrować w przygotowaniach do kolejnych sportowych zmagań. 

Zawodnicy Karate Klubu Wejherowo – Krystian Jankowski i Kornelia Kątna – przywieźli dwa brązowe medale zdobyte w konkurencji kata indywidualne.

Organizatorami XX Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci byli Polski Związek Karate Tradycyjnego, Lubelski Związek Karate Tradycyjnego praz Lubelski Klub Karate Tradycyjnego.

Kategorie: Aktualności

Skip to content