XIII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym za nami

W minioną sobotę 28 października w Hali 100-lecia Sopotu odbył się XIII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Organizatorem zawodów, w których wystartowało 363 zawodników z Pomorza i innych regionów Polski (z 27 klubów karate tradycyjnego) (542 osobostarty), była Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie (obecnie Pomorska Akademia Karate Tradycyjnego) oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku

Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Najmłodsi zawodnicy mieli 5 i mniej lat i startowali w konkurencji kihon (prezentacja pojedynczych technik). Wykonywali cios choku tsuki, blok age uke i kopnięcie mae geri. Starsi zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach kata, czyli układ technik, a dzieci od rocznika 2013, młodzież i dorośli – w kata i formach kumite (sparing z partnerem).

.

W generalnej klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu uplasowała się Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie (obecnie Pomorska Akademia Karate Tradycyjnego) – 17 medali, miejsce drugie zajął Klub Karate Tradycyjnego „Kuro-Obi” – 16 medali, a miejsce trzecie przypadło Karate Klubowi Wejherowo – 16 medali. 

„Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, a zawodnicy od juniora młodszego do seniora objęci byli rankingiem ogólnopolskim, co spowodowało, że do Sopotu przyjechali najlepsi zawodnicy w skali kraju i aktualni mistrzowie Europy z Rimini (mistrzostwa Europy WTKU w Rimini odbyły się na początku października br.) – powiedział Mirosław Ellwart (6 dan), prezes Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku i wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. – W ramach naszych zawodów przygotowaliśmy też konkurencję kihon dla najmłodszych dzieci (rocznik 2018 i młodsi). Wywołuje ona sporo emocji i sprawia dużo radości zarówno dzieciom, jak i rodzicom”. 

Partnerami zawodów, którzy wsparli je rzeczowo i finansowo były firmy: RebelConceptADRO Invest oraz hotele My Story w Gdyni i Sopocie. Serdecznie dziękujemy. 

Galeria zdjęć z dekoracji medalowych: link

Wyniki: link

Kategorie: Aktualności

Skip to content