XII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym z rekordową frekwencją

W sobotę 29 października w Hali 100-lecia Sopotu obył się XII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Organizatorami wydarzenia byli Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Akademię Karate Tradycyjnego w Sopocie. 

Mirosław Ellwart, organizator zawodów

Zawody były objęte patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Na czterech matach rywalizowało ponad 360 zawodniczek i zawodników z 22 klubów karate tradycyjnego z województwa pomorskiego oraz innych województw. Zawody rozegrano w trzech blokach – dzieci młodsze w godzinach 10:30-12:00, dzieci starsze w godzinach 12:00-15:00 i młodzież (kadeci, juniorzy, młodzieżowcy) oraz dorośli (seniorzy) w godzinach 15:00-20:00. Rozegrano takie konkurencje jak: dzieci młodsze – kata, czyli układ technik, dzieci starsze – kata i formy kumite, czyli sparing z partnerem, a młodzież i dorośli – kata, kumite i fuku-go, czyli dwubój zawierający kata i kumite.


„Zawody były ostatnią możliwością sprawdzenia swoich umiejętności przez Pucharem Świata Dzieci oraz Mistrzostwami Świata w Karate Tradycyjnym, które odbędą się w grudniu w Lublinie. – powiedział Mirosław Ellwart (6 dan), organizator zawodów. – Cieszę się, że tak wielu zawodników nie tylko z Pomorza, ale i z całej Polski rywalizowało w naszych zawodach. Była to dobra okazja do zweryfikowania swoich umiejętności w rywalizacji z innymi zawodnikami”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

galeria 1

galeria 2

Wyniki znajdą Państwo pod linkiem: wyniki

Kategorie: Bez kategorii

Skip to content