Uroczyste obchody 90. urodzin Senseia Hidetaki Nishiyamy

90 KATA KU PAMIĘCI SENSEIA HIDETAKI NISHIYAMY

Rok 2018 ogłoszony został „Rokiem dziedzictwa Senseia Hidetaki Nishiyamy”. To czas szczególny, bowiem w tym roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin Senseia Nishiyamy i 10. rocznicę jego śmierci. Obchody „Roku dziedzictwa Senseia Nishiyamy” są wyrazem szacunku dla naszego nauczyciela, jednego z największych mistrzów karate XX wieku. Dzięki niemu tradycyjne karate-do rozpowszechniło się na całym świecie.

We wszystkich działaniach Polskiego Związku Karate Tradycyjnego wspominamy dziedzictwo Senseia Nishiyamy i kontynuujemy tradycję. W 2018 roku zorganizowaliśmy liczne seminaria szkoleniowe prowadzone przez niezwykle doświadczonych instruktorów tradycyjnego karate-do z całego świata, którzy u boku Senseia Nishiyamy doskonalili tę sztukę walki i propagowali jej rozwój.
Wydarzeniem wieńczącym „Rok dziedzictwa Senseia Nishiyamy” w Polsce będą uroczyste obchody 90. urodzin Senseia, które odbędą się 10 października 2018 roku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś”.

Wydarzenie to skierowane jest przede wszystkim do osób, które uczestniczyły w treningach prowadzonych przez Senseia Nishiyamę w Central Dojo w Los Angeles oraz w San Diego, jak również tych, którzy brali udział w seminariach tradycyjnego karate-do prowadzonych przez Senseia w Polsce.
Każdy, kto weźmie udział w obchodach urodzin Senseia Nishiyamy, zostanie fundatorem 1 z 90 wiśni japońskich (kazan), które w czasie uroczystości zostaną posadzone w Centrum Dojo – Stara Wieś. Każde drzewko będzie miało imienną tabliczkę z nazwiskiem fundatora. Ponadto fundator weźmie również udział w uroczystym treningu „90 kata” (27 x Unsu, 3 x Kitei, 27 Nijushiho, 3 Kitei, 27 x Hangetsu, 3 x Kitei).
Podczas uroczystości odbędzie się także licytacja zdjęć Witolda Kwiecińskiego, a cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie dla Dawida Wiśniewskiego – 10-letniego karateki, który walczy z nowotworem złośliwym mózgu.

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content