Ruszył nabór do nowych grup na rok szkolny 2021/2022

Wraz z nowym rokiem szkolnym wracamy do regularnych treningów karate tradycyjnego.

Zajęcia dla grup początkujących będą się odbywały w poniedziałki i środy oraz we wtorki i czwartki o godzinie 17:00 w Dojo w Wejherowie, os. 1000-lecia PP 15 (przy szkole podstawowej nr 9).

Zajęcia skierowane są zarówno do osób zainteresowanych treningiem rekreacyjnym z elementami samoobrony, jak i tych, którzy chcą osiągnąć mistrzostwo w karate tradycyjnym i myślą o rywalizacji oraz udziale w zawodach sportowych.

Treningi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerami telefonu: +48 690 498 188 (biuro KKW) i +48 691 181 888 (sensei Mirosław Ellwart) oraz pod adresem e-mail: biuro.kkw@wp.pl

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ KARATE TRADYCYJNE?

WYCHOWANIE: karate tradycyjne odgrywa ważną rolę w procesie wychowania młodego człowieka. Jest to sztuka walki, w której istotne są detale, a proces dochodzenia do perfekcji wymaga czasu, zaangażowania i cierpliwości. Karate tradycyjne uczy tak rzadkiego dzisiaj w społeczeństwach Zachodu szacunku wobec autorytetów, zarówno wobec autorytetu nauczyciela (senseia), jak i wobec autorytetu wielkich mistrzów, czyli autorytetu tradycji. Zawodowstwo zaś – będące priorytetem i czynnikiem destruktywnym w wielu dyscyplinach sportu – jest w karate tradycyjnym wtórne wobec szeroko zarysowanej misji edukacyjnej polegającej na wszechstronnym rozwoju fizycznym, umysłowym i duchowym osób w każdym wieku, od dzieci, po osoby starsze. W karate tradycyjnym na czele hierarchii wartości stoi osoba, która szanuje samą siebie i innych, zgodnie z zasadami etyki i etykiety, zarówno podczas treningów, jak i zawodów sportowych.

ZDROWIE: trening karate tradycyjnego sprzyja nie tylko podniesieniu sprawności fizycznej osób ćwiczących czy redukcji stresu poprzez stosowane ćwiczenia oddechowe i ogólną pracę z oddechem warunkującą prawidłowe wykonanie technik karate, ale przyczynia się również do niwelowania wad postawy, szczególną rolę odgrywa zaś w profilaktyce i leczeniu skolioz, których występowanie wiąże się z asymetriami ruchów i ustawień w obrębie bioder. Podczas wielu ćwiczeń wykonywanych w ramach treningu karate mięśnie są nie tylko wzmacniane, ale przede wszystkim rozciągane, co jest korzystne w profilaktyce skolioz.

Karate tradycyjne to sztuka walki dla ciała i ducha, dobrego zdrowia i silnego charakteru, dla młodszych i starszych.

Serdecznie zapraszamy!

Kategorie: Aktualności

Skip to content