I Indywidualny Puchar Polski w Karate Tradycyjnym

W niedzielę 16 sierpnia w Sopocie w Muszli Koncertowej przy Placu Zdrojowym 2 odbędzie się I Indywidualny Puchar Polski w Karate Tradycyjnym.

Wydarzenie będzie zwieńczeniem Letniego Gasshuku 2020, w którym udział wezmą karatecy z Polski i zagranicy. Gośćmi specjalnymi Letniego Gasshuku będą najwięksi mistrzowie karate tradycyjnego na świecie, z profesorem Iliją Jorgą (10. dan) – pionierem karate tradycyjnego na świecie i twórcą unikalnego stylu karate tradycyjnego tzw. karate Fudokan.

W I Indywidualnym Pucharze Polski w Karate Tradycyjnym wystartuje osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu najlepszych zawodników w karate tradycyjnym w Polsce w kategoriach wiekowych kadet, junior i młodzieżowiec z seniorem, osobno dla kobiet i mężczyzn. Widzowie będą mogli zobaczyć kata – specjalne układy technik w karate tradycyjnym oraz kumite, czyli wolną walkę. 

Część eliminacyjna zawodów odbędzie się w Hali 100-lecia Sopotu o godzinie 13:00, natomiast część finałowa rozpocznie się godzinie 16:00 w muszli koncertowej przy molo w Sopocie.  

Karate tradycyjne wywodzi się z Japonii i jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie i w najbardziej skuteczny sposób ciało ludzkie. Znajdują w nim zastosowanie głównie techniki bloków, ciosów, uderzeń i kopnięć, w połączeniu z innymi powiązanymi z nimi ruchami. Karate tradycyjne przenika filozofia budo, w której najważniejsze są zasady i duch, a nie detale techniczne. Dzięki temu karate tradycyjne nie jest wyłącznie sportem, ale przede wszystkim drogą samodoskonalenia jednostki. 

Przedstawicielem karate tradycyjnego w Polsce jest Polski Związek Karate Tradycyjnego, który nie tylko prowadzi i odpowiada za system szkolenia dzieci i młodzieży, ale także propaguje karate tradycyjne jako sport powszechny przeznaczony dla osób w każdym wieku, także seniorów. 

Organizatorem I Indywidualnego Pucharu Polski w Karate Tradycyjnym jest Polski Związek Karate Tradycyjnego, Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku oraz Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie. Partnerem wydarzenia jest Miasto Sopot i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. 

Kategorie: Aktualności

Skip to content