„Dojo-Stara Wieś” otrzyma Słup Pokoju

W dniu 24 września w Centrum Japońskich Sportów i sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś” odbędzie się uroczystość ofiarowania Słupa Pokoju.

Słupy Pokoju to pomniki pokoju, które popularyzują przesłanie Niech będzie pokój na ziemi. Ideą im przyświecającą jest zbliżanie ludzi do siebie, zarówno w globalnym wymiarze, jak i poprzez codzienną ludzką życzliwość i wzajemną tolerancję. Słupy Pokoju mają motywować do podejmowania działań podnoszących świadomość pokoju w społeczeństwie, szczególnie wśród młodego pokolenia. Od 1976 roku umieszczane są na całym świecie na terenach uniwersytetów, urzędów państwowych i organizacji społecznych. Można je spotkać m. in. w siedzibie ONZ, w Światowej Organizacji Zdrowia, w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, w ogrodach watykańskich, ofiarowane były także papieżowi Janowi Pawłowi II, Dalajlamie oraz Matce Teresie z Kalkuty.

Fundacja Heiwa, ściśle współpracująca z Fundacją Pokojową Goi z Japonii, zaproponowała umieszczenie Słupa Pokoju w Dojo – Stara Wieś. Uroczystość ofiarowania daru zostanie połączona z Warsztatami Edukacji dla Pokoju i będzie kontynuacją obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju w Polsce przypadającego 21 września. Spotkaniu towarzyszyć będzie ofiarowanie herbaty jako element chado oraz ceremonialny strzał z łuku japońskiego. Podczas uroczystości do wszystkich krajów świata, w których znajdują się Słupy Pokoju, zostanie skierowane przesłanie pokoju oraz deklaracja braterstwa i współpracy w budowaniu lepszego świata.

 

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content