XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym za nami

Home \ Aktualności \ XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym za nami

W dniach 12-13 września 2020 roku w Lublinie odbył się XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym.

W zawodach wystartowało blisko 500 młodych karateków, w tym jedenastu z naszego klubu.

Zawodniczki i zawodnicy startowali w takich konkurencjach jak kata indywidualne, kata drużynowe, en-bu, zaś młodzicy w kumite indywidualnym. 

„Jak na tak długą przerwę w treningach, nasi zawodnicy zaprezentowali dobry poziom. Być może wpłynął na to fakt, że od marca do czerwca, z powodu zamrożenia gospodarki, szkół oraz sportu, w naszym klubie odbywały się zajęcia online, które dały możliwość szlifowania dotychczasowych umiejętności pod okiem wszystkich instruktorów KKW – powiedział Mirosław Ellwart, prezes Karate Klubu Wejherowo oraz wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego – Szczególnie wysoki okazał się poziom dzieci biorących udział w programie Polskiego Związku Karate Tradycyjnego „Sportowy Talent”, które co tydzień brały udział w treningach online prowadzonych przez najlepszych polskich zawodników, zaś pod koniec sierpnia uczestniczyły w zgrupowaniu w COS OPO w Giżycku. Niemniej zawody te pokazały nam, co należy poprawić i na czym się skoncentrować w przygotowaniach do kolejnych sportowych zmagań. 

Zawodnicy Karate Klubu Wejherowo – Krystian Jankowski i Kornelia Kątna – przywieźli dwa brązowe medale zdobyte w konkurencji kata indywidualne.

Organizatorami XX Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci byli Polski Związek Karate Tradycyjnego, Lubelski Związek Karate Tradycyjnego praz Lubelski Klub Karate Tradycyjnego.

WPISY POWIĄZANE

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *