Światowy Festiwal Renesans Karate-Do

Wielostylowe Mistrzostwa Świata Mistrzostwa Europy Fudokan

[drop_cap]W[/drop_cap] dniach 14 i 15 października odbywał się Światowy Festiwal Renesans Karate-Do, w ramach którego rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan, Turniej Karate Koshiki Super Karatedo WGP oraz II Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym.
Z Karate Klubu Wejherowo na tych imprezach wystąpiła reprezentacja licząca 24 karateków. Najliczniejsza grupa – 20 dzieci wystąpiła w Pucharze Świata Dzieci – wyniki TUTAJ
Nasza młodzież przywiozła z Krakowa 6 medali.
W XXIII Mistrzostwach Europy Karate Fudokan srebrny medal zdobyła Michalina Kruszyńska w konkurencji fuku-go ind. kobiet oraz Wiktoria Baranowska w ko-go kumite druż. kobiet (razem z Pauliną Tutka – Lubelski KKT, Martą Czapka – RKKT Zamość, Moniką Czupryńska – OJSW Bugei Łódź).
Medale brązowe zawisły na szyjach Michaliny Kruszyńskiej i Wiktorii Baranowskiej, wywalczone w kata drużynowym kobiet (razem z Martą Czapka).
Również brązowy medal otrzymał Sławomir Damps za ko-go kumite druż. mężczyzn (wraz z Sebastianem Romaniak -KK „44” Łódź, Patrykeim Szymańskim – KK „44” Łódź oraz Szymonem Różańskim – Biłgorajski KKT).
W Turnieju Karate Koshiki Super Karatedo WGP w formule full contact srebrny medal wywalczył również Sławomir Damps.
Wszystkim naszym medalistom, a także zawodnikom, którym pomimo wielkich starań nie udało się stanąć na podium, ogromnie gratulujemy!