Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym

Home \ Aktualności \ Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym

W dniu 7 marca 2020 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego, w którym wystartowało blisko 300 karateków z jedenastu klubów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

„Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym jak co roku zawitał do jednej z naszych powiatowych hal sportowych – powiedział Jacek Thiel, starosta wejherowski – Zawsze bardzo się cieszę, gdy widzę, że nasze obiekty sportowe tętnią życiem, zarówno podczas lekcji wychowania fizycznego, jak i zajęć pozalekcyjnych oraz różnych zawodów sportowych. Młodzież trenuje bowiem nie tylko po to, by się rozwijać, ale także, by rywalizować, a to jest niezmiernie ważne z wychowawczego punku widzenia. Rywalizacja i związane z nią zwycięstwo oraz porażka okazują się dobrą lekcją życia. Dzisiejszy turniej organizowany jest przez Karate Klub Wejherowo, który jest wspierany przez samorządy miejski i powiatowy. Klub od lat zajmuje się trenowaniem młodszych i starszych karateków, ale również organizacją zawodów sportowych. Dzięki temu do naszego powiatu, miasta i do naszych obiektów sportowych każdego roku przyjeżdża kilkaset osób z całej Polski, co stanowi znakomitą promocję dla regionu”.

Zawodnicy próbowali swoich sił w takich konkurencjach jak kata indywidualne i kumite indywidualne, fuku-go, kata drużynowe i en-bu.

Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego zorganizowany został przy wsparciu finansowym Miasta Wejherowa oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

„Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego rozpoczyna sezon startowy 2020 i jest przygotowaniem do najważniejszych imprez, jak dedykowany najmłodszym karatekom  Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym, który w tym roku odbędzie się 5-6 czerwca w Opolu i dla starszych zawodników Mistrzostwa Polski w Tradycyjnym Karate-do, które odbędą się 12-13 czerwca we Włocławku” – powiedział Mirosław Ellwart, prezes Karate Klubu Wejherowo oraz Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku oraz wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.  

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami: wyniki

Zdjęcia z wydarzenia znajdą Państwo na stronie OZKT: album 1, album 2, album 3

WPISY POWIĄZANE

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *