II Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

W dniach 14 i 15 października odbywał się Światowy Festiwal Renesans Karate-Do, w ramach którego rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan, Turniej Karate Koshiki Super Karatedo WGP oraz II Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym.
Z Karate Klubu Wejherowo na tych imprezach wystąpiła reprezentacja licząca 24 karateków. Najliczniejsza grupa – 20 dzieci wystąpiła w Pucharze Świata Dzieci. Dla większości były to bardzo udane starty – nasi mali karatecy przywieźli z Krakowa 5 medali:
Marcelina Kruszyńska wywalczyła Puchar Świata w konkurencji kata indywidualne dziewcząt gr. C 4 kyu,
– srebrne medale zdobyły Klaudia Gąsiewicz w konkurencji kata ind. dziewcząt gr. C 6 kyu oraz Julia Staniszewska w konkurencji kata ind. dziewcząt gr. D 7-8 kyu
– medale brązowe udało się wywalczyć Julii Mudlaff w konkurencji kata ind dziewcząt gr. C 5 kyu oraz Oliwii Westa w kata dziewcząt gr. C 7 kyu.

Wszystkim naszym medalistom, a także zawodnikom, którym pomimo wielkich starań nie udało się stanąć na podium, ogromnie gratulujemy!